Výtvarná skupina Les3 ve složení Jana Moštíková, Hana Linhartová a Lenka Kamínková vyvřela z potřeby sdílet a společným nalazením násobit radost z tvorby a z objevování a propojování témat, které nás doslova fascinují, jako jsou makro a mikro světy obsahující struktury života, neustále se prolínající a zrcadlící se samy v sobě. Malé ve velkém a velké zase v malém. Shluky, hejna, pevné struktury a zároveň tekutost toho všeho a neustálá přeměna a transformace. Spolu s Lenkou a Janou vyrážíme přímo do krajiny a necháváme se inspirovat daným místem a časem k drobným instalacím a záznamům.

Výstava " Skryté světy" v Brně, v areálu Distillery 2021 , (viz fotografie) byla v podstatě vyústěním výtvarných aktivit skupiny Les3, za poslední asi tak rok a půl. Na výstavě jsme prezentovaly jak naší společnou práci, tak i obrazy a kresby, na kterých jsme následně pracovaly samostatně.

Naše práce se pohybuje na pomezí landartu, sitespecifik a něčeho úplně našeho.

Součástí výstavy je Instalace "ze dna", která otvírá divákovi běžně skrytý svět pod hladinou. Při našem posledním tvůrčím setkání jsme navštívily vypuštěnou Křetínskou přehradu. Člověk se to snaží nějak pojmout, tu obrovskou, najednou tak osiřelou plochu. Zároveň velkolepou, krásnou i smutnou tím neurvalým odhalením. Zaujal nás jev metamorfézy, který působí na všechno, co se ocitne na delší dobu pod hladinou, stejně intenzivně. Všechny předměty a materiály, na dně přehrady, jakoby se stávají jedním bez ohledu na jejich původ. Kámen, dřevo, plast či kov, všechno se spojuje v jednotné barevnosti a struktuře. Potěšila nás říčka Křetínka, která jako by oslavovala své původní koryto, do kterého se stáhla a svěže proudila středem té bezútěšné bahnité pláně.

Instalace jsou tři vylovené kovové skruže vyplněné nasbíraným materiálem ze dna přehrady - kruh kostí, kruh dřeva a kruh kovů.

Tuto instalaci jsme věnovali původní říčce Křetínce.