O mé tvorbě

Když uvažuji nad tím, kde beru inspiraci pro svou tvorbu, je to pro mě stejná otázka, jako "kde beru inspiraci pro svůj Život" Malířství je pro mě přirozený způsob komunikace mezi vnitřním a vnějším světem. Pomáhá mi zkoumat a přehodnocovat hodnoty v mém osobním životě.

Postmoderní umění, rozbitím starých struktur a překročením snad veškerých možných hranic, vytvořilo čistý prostor pro zasazení semínek nových hodnot, na kterých může naše společnost opět vyrůst . Cítím, že je čas opět zasadit hodnoty krásy a harmonie, bez předsudků a posuzování, kterých jsme se museli, v průběhu času, pracně zbavovat.

Skrze malířství, hledám a nacházím krásu a harmonii ve světě kolem sebe, ať už je to hezký tvar, barevnost nebo nálada. Tyto malé momenty z mého každodenního života, přetvářím do univerzálního jazyka obrazů. To je způsob práce z vnějšku dovnitř. Druhým způsobem, kterým při tvorbě obrazů postupuji je zevnitř ven. Je to cesta, kdy vycházím ze svých vnitřních imaginací a vizí. Vnitřní svět imaginace ke mě promlouvá pomocí mytologické symboliky, kterou potom používám i při tvorbě obrazu.        

Protože věřím, že je potřeba vytvářet vizi světa, ve kterém chceme žít.

O mně

Pocházím z Českých Budějovic, dnes žiji se svým partnerem, čtyřmi dětmi, třemi kočkami a psem v Letovicích, nedaleko Brna. V Letovicích, v nádherné bývalé textilní továrně, mám svůj ateliér, kde maluji. Maluji převážně olejem na větší formáty, ale občas si odběhnu k akrylu či akvarelu. 

V roce 2020 jsem spolu s Lenkou Kamínkovou a Janou Moštíkovou založily výtvarnou skupinu Les3. Společně tvoříme přímo v krajině landart a sitespecific instalace. Je moc fajn moci společné naladění a  nadšení z tvorby sdílet a násobit spolu s dalšími spřízněnými dušemi.

Od roku 2013 provozuji v Brně výtvarný ateliér "Malování kreslení Brno", kde ještě s dalšími lektory pořádáme výtvarné kurzy pro děti a dospělé. Ateliér je místem, kde se stále něco děje. Ať už k nám lidi přicházejí na kurzy, či jen posedět do ateliérové kavárny.

více o ateliéru zde: www.malovanikreslenibrno.cz